Menu

0

₺0.00

Kafaları temizlemek için fırçayı kullanın (suyu kabınıza aktaran sıcak metal filtre).Her şeyi tamamen temizlemeye dikkat edin; kahve tortusu zamanla birikir ve geride oldukça acı yağlar bırakır. Bunlar espresso’nuza acı tat verir.

BUHAR ÇUBUĞU TEMİZLİĞİ

Her kullanımdan hemen sonra nemli bir bezle silerek buhar çubuğunu temiz tutun. Bu, sütün yanmasını – ve yapışmasını önler. Eğer temizlenmezse süt kabuk bağlar ve bakteri oluşturur. Bu da temizlenmesi çok daha zordur. Buhar çubuğunu zaman içinde temizlenmezse krom-metal kısmına zarar verir.

NOT:Buhar çubuğunu metal sert ürünlerle temizlemeyiniz.

günlük bakım

Espresso makinenizi temiz tutmak, sadece espresso kalitesinin korunmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda makinenin ömrünü uzatır. Her kullanımdan sonra buhar çubuğunu temizlemeniz ve silmeniz ve her demleme sonrasında nemli bir bezle silmeniz de fayda var.

Haftada bir (veya kullanımınıza bağlı olarak daha sık), daha ayrıntılı bir temizlik yapınılması gerekir. Artık espresso makinesi güzel ve temiz olduğu için, dikkatinizi portafiltre ve süzgeç çevirin. Öncelikle, süzgeçi durulamanız ve silmeniz gerekir. İkincisi, portafilterinizi yıkamalısınız ve kaşığı çıkarınız sügeçi sökünüz. Bunu yaptıktan sonra, temizlik bezini alın ve portafilter gövdesinin iç kısımlarını ve ağızlıkları iyice ovalayın. Süzgeçte fırçaları kullanmayın, çünkü delikleri büyütürsünüz.


Bunları koymak için büyük bir kap bulun ve sıcak suyla doldurun. Temizlik deterjanınızın bir kısmını suya ekleyin ve çözünmesi için karıştırın. Suyun hacmine uygun dozajı almak için deterjanınızdaki talimatlara bakın, COFFE CLEAN çok sıcak su litre başına 1 çorba kaşığı önerir. Parçalarınızı deterjan suyuna yerleştirin ve en az ½ saat bekletmelerini sağlayın.

Not: Plastik, Bakalit veya lastik sapın suya daldırılması yasaktır. Bazı tutamak malzemeleri temizleyici tarafından zarar görebilir ve zamanla hepsi pasın iç kısmına pas ve zarar verebilir.

Suya daldırdıktan sonra, tüm parçaları temiz suyla çalkalayın. Portafilter ağzı açık yuva tipi ise, yağ olmadığını görsel olarak doğrulayın; temizlemek için küçük bir yuvarlak fırça kullanın (ancak biberon memelerinin temizliği için tasarlanmış fırçalar ucuzdur ve iyi çalışır). Tekrar birleştirin çalışmaya hazırdır.